Festival “Pasunapoiste paraad” – Helmut Orusaar 100 tähistamiseks

Autor: harry | Kommentaare: 0

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester (HNPO) ja Saue Muusikakool koostöös Saue vallavalitsusega tähistavad puhkpilliorkestrite festivali korraldades Saue vallast pärit toimeka ja tunnustatud dirigendi, pedagoogi, interpreedi ja rahvakultuuri edendaja Helmut Orusaare (27. 09.1923 – 20.1977) 100. sünniaastapäeva.

Ootame Saue tammikus jaanitule platsil toimuvale festivalile 7-8 puhkpilliorkestrit ja mõned rahvatantsurühmad, et pidada XIII Noorte Laulupeo eel maha simmanilaadne rahvapidu.

Orkestritele pakume esinemiseks lava ca 15 min kontsertkava esitamiseks. Ühendorkestriga tuleb esitamisel laulupeo kavast Ülo Vinter/seade Martin Pajumaa “Majakene mere ääres” ja Riivo Jõgi parafraas Miina Härma “Tuljaku” teemadel “Laskem elada!”. Koos rahvatantsijatega ettekandmiseks on valmimas “Oige ja vasempa” orkestreering puhkpilliorkestritele.

Korraldajate poolt on esinejatele valmis seatud lava koos helivõimendusega, Saue Naiskodukaitse pakub kehakosutuseks suures katlas keedetud suppi, oleme valmis läbirääkima mõistlikus osas Sauele jõudmisega seotud kulude osas. Kontserti konfereerib Artur Raidmets.

Festivalil osalemise eelduseks ei ole orkestri osavõtt 2. juulil toimuvast laulupeost, küll on korraldajad arvestanud, et festivalil osalemine ei muutuks kuidagi takistuseks laulupeol ühendpuhkpilliorkestrite ettevalmistuste juures.

Orkestritele osalemise sooviavalduse esitamiseks tuleb täita enne 10. aprilli 2023 FESTIVALILE REGISTREERUMISE VORM.

OSALEJATE HULK ON PIIRATUD! Korraldajatel vajaliku valiku ilmnemise korral peole pääsemiseks on eelis varem registreerunutel.

 

Festivali kunstiline juht – Saue Muusikakooli Puhkpilliorkestri ja Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestri HNPO dirigent Harry Illak harryillak@gmail.com

Produtsent - Saue Muusikakooli direktor ja HNPO projektide manager Kristiina Liivik kristiina.liivik@sauemuusikakool.ee

Kommentaare veel ei ole

Ole esimene kommenteerija!

 

Toetajad