Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester

HNPO kahe hooaja piiril

Autor: harry | Kommentaare: 0

Hetkel, mil eelmine hooaeg on lõppenud ja uus veel ei ole alanud, on hea võimalus heita pilk nii ajas tagasi kui ka edasi. 19. augustil tõmbas Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester HNPO 25. hooajale joone alla Loksal.

Peale kahte covid-19 poolt laastavalt segi löödud plaanidega aastat on suur rõõm taas ühest täismõõdulisest hooajast.

Lühikokkuvõte  lõppenud hooajast

30. detsember 2022 – vastutusrikas esinesime koos Harjumaa Keelpilliorkestri ja valitud maakonna kooridega (dir Raul Talmar) Estonia kontsertsaalis Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) korraldatud kontsertaktusel, kus paljude prremiate reas anti üle kõige kaaluksm, Harju maakonna Kultuuripärli tunnustus meie orkestri administraatorile/managerile, Saue Muusikakooli direktorile Kristiina Liivikule .

5. märts 2023 – Viimsis Artiumis toimus kahe orkestri, “Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester 25″ ja “Harjumaa Keelpilliorkester 20,” ühine kontsert. Meeliülendavaks oli suure hulga orkestri vilistlaste kohalolu, nii orkestris kaasa mängijatena kui ka publiku hulgas kontserdi kuulajatena.

1. juuli 2023 – Sauel osalesime puhkpilliorkestrite festivalil “Pasunapoiste paraad”, mis oli üheks paljudest ettevõtmistest tähistamaks maestro Helmut Orusaare 100. sünniaastapäeva.

2. juuli 2023 – olime osalisteks laulupeol “Püha on mu maa,” kus tuhanded lauljad ja pillimehed taas said hakkama millegi erakordsega.

2.-5. august 2023 – toimus HNPO reis Ahvenamaale, kus ühendati muusika ja avastusretk.

19. august 2023 – esinesime Loksa linna juubelikontserdil, tuues oma muusikaga rõõmu ja tähistades olulist sündmust kohalikus kogukonnas.

Plaanid järgmiseks hooajaks

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester HNPO on valmis astuma uude hooaega, täis põnevaid väljakutseid ja muusikalisi seiklusi. Siin on plaan järgmise hooaja olulistest sündmustest:

 • Laupäev, 23. september: Esimene proov uue hooaja koosseisuga toimub Nissi kultuurimajas (kell 11.00-15.00).
 • 30. detsember 2023: Harjumaa aastalõpu pidulik aktus ja ball Estonias.
 • 9.-10. märts 2024: Muusikaline retk Vändrasse.
 • 9. juuni 2024: Osaleme Harjumaakonna laulupeol Keilas.
 • Juuli 2024: Muusikaline seiklus Saksamaal.

Proovid 2023 aastal

Proovid toimuvad reeglina kell 11.00-15.00  toimumiskohad on veel täpsustamisel,

 • Laupäev, 23. september (Nissi)
 • Pühapäev, 29. oktoober
 • Laupäev, 25. november
 • Laupäev, 9. detsember
 • Reede, 29. detsember (Saue)

Olgem valmis nautima muusikat, sündmusi ja unustamatuid hetki koos Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestriga HNPO uuel põneval hooajal!

Kõige uuemad teated ja uudised HNPO facebooki lehel: https://www.facebook.com/HNPO.EST/

HNPO 25 sünnipäevapidu Viimsi Artiumis

Autor: harry | Kommentaare: 0

Oleme ühtejärge tegutsenud juba 25 aastat. Sedakorda orkestri tavalisest aastapäevast tähtsamat sünnipäeva tähistab HNPO koos Harjumaa Keelpilliorkestriga Viimsi Artiumis 5. märtsil kontserdiga mis algab kell 15.00.

Üleskutse kõigile HNPO vilistlastele, kellel pill ja pillimäng ei ole aastate jooksul rooste läinud ning kellel riigikogu uue koosseisu valimispäeva ajagraafikusse on võimalik lisada üks päevane kontsert  – OLED OODATUD JUUBELIKONTSERDIL ORKESTRI KOOSSEISUS LAVALAUDADELE. Viimsi uus lava on selleks piisavalt suur.  Repertuaar ei ole kontimurdev, saaksime sama päeva hommikuse prooviga asjad klaariks. Muidugi on selle aktsiooni ettevalmistamisel vaja teada HNPO tänaste mängijatega liitujate isikkoosseisu suurus ja jaotus pillirühmade järgi. Sobilik koht orkestris leitakse kõigile.

Viimased ettevalmistused:

03.03. kell 10.00 – 13.00 proov Saue kooli aulas

05.03 kell 12.00 – 14.00 proovid Viimsi Artiumis (kohalolek vajalik 11.45).

Kell 15.00 algab sünnipäevakontsert.

Võimalikust osalemisest anna teada facebooki postitusele kommentaariga või vastava teatega Harry Illaku messengeris.

 

HNPO kava 5. märtsil

1. Priit Raik – marss Tormakas algus, dirigent Lauri Metus

2. Pärt Uusberg – Lootuse laul, dirigent Harry Illak

3. Ludvig van Beethoven – Allegretto 7. sümfooniast – dirigent Sirly Illak-Oluvere

4.  Modest Mussorgski – Pildid näituselt (Promenad, Baba Jaga maja, Suured Kiievi väravad), dirigent Sirly Illak-Oluvere

5. Luigi di Ghisallo – Mango Walk, dirigent Olev Roosa

6. Mikk Saar – Me armastame Eestit, dirigent Harry Illak, solist Lauri Metus

7. Riivo Jõgi – Laskem elada!, dirigent Harry Illak

 

Koos keelpilliorkestriga:

1. Johann Strauss – avamäng operetile Nahkhiir, dirigent Harry Illak

2. Patrick Doyle, arr Michael Sweeney – Muusika multifilmist Vaprake (Brave), dirigent Sirly Illak-Oluvere

 

Festival “Pasunapoiste paraad” – Helmut Orusaar 100 tähistamiseks

Autor: harry | Kommentaare: 0

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester (HNPO) ja Saue Muusikakool koostöös Saue vallavalitsusega tähistavad puhkpilliorkestrite festivali korraldades Saue vallast pärit toimeka ja tunnustatud dirigendi, pedagoogi, interpreedi ja rahvakultuuri edendaja Helmut Orusaare (27. 09.1923 – 20.1977) 100. sünniaastapäeva.

Ootame Saue tammikus jaanitule platsil toimuvale festivalile 7-8 puhkpilliorkestrit ja mõned rahvatantsurühmad, et pidada XIII Noorte Laulupeo eel maha simmanilaadne rahvapidu.

Orkestritele pakume esinemiseks lava ca 15 min kontsertkava esitamiseks. Ühendorkestriga tuleb esitamisel laulupeo kavast Ülo Vinter/seade Martin Pajumaa “Majakene mere ääres” ja Riivo Jõgi parafraas Miina Härma “Tuljaku” teemadel “Laskem elada!”. Koos rahvatantsijatega ettekandmiseks on valmimas “Oige ja vasempa” orkestreering puhkpilliorkestritele.

Korraldajate poolt on esinejatele valmis seatud lava koos helivõimendusega, Saue Naiskodukaitse pakub kehakosutuseks suures katlas keedetud suppi, oleme valmis läbirääkima mõistlikus osas Sauele jõudmisega seotud kulude osas. Kontserti konfereerib Artur Raidmets.

Festivalil osalemise eelduseks ei ole orkestri osavõtt 2. juulil toimuvast laulupeost, küll on korraldajad arvestanud, et festivalil osalemine ei muutuks kuidagi takistuseks laulupeol ühendpuhkpilliorkestrite ettevalmistuste juures.

Orkestritele osalemise sooviavalduse esitamiseks tuleb täita enne 10. aprilli 2023 FESTIVALILE REGISTREERUMISE VORM.

OSALEJATE HULK ON PIIRATUD! Korraldajatel vajaliku valiku ilmnemise korral peole pääsemiseks on eelis varem registreerunutel.

 

Festivali kunstiline juht – Saue Muusikakooli Puhkpilliorkestri ja Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestri HNPO dirigent Harry Illak harryillak@gmail.com

Produtsent - Saue Muusikakooli direktor ja HNPO projektide manager Kristiina Liivik kristiina.liivik@sauemuusikakool.ee

HNPO 23.-25.augustil Saku Laagrikeskuses

Autor: harry | Kommentaare: 0

23.-25.augustil toimub Saku Laagrikeskuses (Rahula küla, Mihkli tee 6) uue hooaja esimene HNPO laager.

Laager on tasuta ja rahastatud Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusmeetmest, mis on mõeldud COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga seotud kriisi leevendamiseks haridus- ja noortevaldkonnas.

Osalejate registreerumine kuni 15. august: https://forms.gle/Kgq1MYk2CigYkaHV7

Osalejad kogunevad 23.08 kell 11:15 Saku Laagrikeskuses (https://talu.eelk.ee/). Vajadusel on tagatud tasuta transport Sauelt laagripaika ja tagasi. Transpordivajadus palun märkida registreerimisvormi.

Kaasa võtta: vahetusriided, soojad riided, vihmariided, pesemisasjad, pill, pult. Siseruumides liigutakse paljajalu või vahetusjalatsitega. Ööbimine voodites.

NB! Kui laps tunneb end enne laagrit tõbisena, siis palume sellest teada anda ja laagrisse mitte tulla.

Lastele on planeeritud mitmekülgsete tegevustega huvitavad laagripäevad. Selleks, et tähelepanu mitte hajutada, on laagris mobiiltelefoni kasutamine piiratud. Lapsed saavad koju helistamiseks telefoni kasutada õhtuti 19:30-20:30.

Ajakava:

Esmaspäev 23.08

11:15 Kogunemine Saku Laagrikeskuses

12:00 Proovid

13:30 Lõuna

14:00 Proovid

16:30 Õhtuoode

17:00 Ühistegevused (loengud, viktoriinid jm)

19:30 Õhtusöök

20:00 Spordimängud

23:00 Öörahu

Teisipäev 24.08

8:00 Äratus

9:00 Hommikusöök

9:30 Proovid

13:30 Lõuna

14:00 Proovid

16:30 Õhtuoode

17:00 Ühistegevused (loengud, viktoriinid jm)

19:30 Õhtusöök

20:00 Spordimängud

21:00 Pannkoogiõhtu

23:00 Öörahu

Kolmapäev 25.08

8:00 Äratus

9:00 Hommikusöök

9:30 Proovid

13:30 Lõuna

14:00 Proovid

17:00 Õhtusöök

17:30 Asjade pakkimine, tubade korrastamine

18:00 Lõppkontsert (vanemad on oodatud kuulama)

19:00 Kojusõit

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi soovitus laagris osalejatele

Nii osalevad lapsed ja noored kui laagrite ja malevate personal saavad ohutuse tagamiseks teha enne laagrivahetust koroonatesti. Testimisvõimalus on mõeldud vaktsineerimata inimestele.

Testi tegemine on soovituslik, see ei ole kohustus, aga on hea võimalus kaitsta ennast ja teisi ning aidata laagri- ja malevasuve ohutult mööda saata.

 • Testimine on tasuta nii laagris osalevatele lastele kui ka õpetajatele ja kasvatajatele.
 • Testi tegemiseks tuleb igaühel ise broneerida aeg helistades avaliku testimise kõnekeskuse numbril 646 4848 (E–R 8–18, L–P 10–16).

Sobiva testimiskoha saab leida siit https://koroonatestimine.ee/testimispunktid/.

Lapsed saavad testimispunktis valida, kas soovivad proovi anda ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Vastused saabuvad orienteeruvalt 24-48 tunni jooksul digilugu.ee keskkonda ja testi.me rakendusse.

Proov tuleks anda mitte rohkem kui 72 tundi enne laagrisse minemist. Palume arvestada, et aja broneerimisel võivad olla järjekorrad. Näiteks,  kui laager hakkab reedel, on soovitatav helistada aja panemiseks esmaspäeval, aeg proovi andmiseks panna kolmapäeval ja vastuse saab neljapäeval, mille alusel reedel saab laagrisse turvaliselt minna.

Küsimuste korral saate pöörduda Haridus- ja Teadusministeeriumi infoliinil 5690 0535 ja 5690 0340 või kirjutada info@hm.ee

Algab HNPO 2020/21 hooaeg

Autor: harry | Kommentaare: 0

HNPO (Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester) alustab uut hooaega 4.-5. septembril Laagrikeskuse TALUS.

Tavalisest pikem vahe meie kokkusaamistel

Viimasest HNPO kogunemisest on möödunud üle poole aasta. Kroonviirus lõi segamini meie kevadised ja suvised plaanid. Ülemaailmne viiruspuhang tõmbas kriipsu peale kavandatud kontsertreisile Rootsi, Mjölby muusikafestivalile. Ka laager Kosel (19. aprill 2020), mis oli mõeldud selle reisi ettevalmistuseks, jäi toimumata.

Suve jooksul on targad meedikud jõudnud äratundmisele, et meil tuleb õppida hakkama saama teades, et viirused meie ümbert ei kao. Kui käitume targalt, siis igapäevaelu ei tohi muutuda rahvuslikuks isolatsiooniks.

Orkestrimängule head asendust ei ole

Kevadisel isolatsioonis olemise perioodil sündis hulk põnevaid videoprojekte, kus mängijad esitasid kodustes tingimustes igaüks eraldi oma partiisid, mis hiljem virtuaalseks koosmänguks kokku monteeriti. Kõigi osalejate jaoks olid sellised projektid huvitavateks ettevõtmisteks, kuid päris koosmängu tunnet ei tekkinud kellelgi.

HNPO koguneb  4.-5. septembril Laagrikeskuse TALLU selleks, et taas ellu äratada see eriline tunne, mida pakub päriselt teiste muusikutega koos mängimine, kus saad päriselt aru, mida tähendab partnerlus, meeskonnatöö ja ühine vaimsus muusika tegemisel.

Orkestrilaager algab Laagrikeskuse Talus reedel, 4. septembril, kell 16:00 ühise söömaajaga. Proovid ja muu põnev tegevus toimuvad reedel ja laupäeval kuni kell 15:00. Kell 15:15 pakime endid bussi, et sõita Sauele, kus toimub Jaanituleplatsil festivali VISIOON raames kell 16:00 väike kontsert.

Üksteisele lehvitame taaskohtumiseks orienteeruvalt kell 16:30.

Mida peab tegema, et osaleda HNPO sügislaagris?

 1. Anna osalemise soovist teada hiljemalt kolmapäevaks, 2. septembriks meilile hnpo.est@gmail.com.
  Küsimuste korral helistada  59127321
 2. Tule 4. septembril kell 16:00 Laagrikeskuse Tallu (Mihkli tee 6, Rahula küla, Saku vald) või Saue Muusikakooli juurde (Nurmesalu 9, Saue, Harjumaa) kell 15:30, et sõita koos laagrisse bussiga.
 3. Võta kaasa pill, pult, vahetusjalatsid, pesemisasjad, vahetusriided, soojad riided ja igaks juhuks ka vihmakeep ning hea tuju.

Majutume soojades 2-4 inimese tubades (pehmed voodid, linad, tekid jmt hinna sees).

Laagri maksumus igale mängijale on 20 eurot. Hind sisaldab majutust ja toitlustust (5 söögikorda).

Oodatud on kõik senised HNPO mängijad, väga teretulnud on ka kõik uued meiega liituda soovijad. HNPOs leiavad jõukohast rakendust nii vilunumad puhk- ja löökpilliõpilased kui ka päris õpingute alguses olevad (1.-2. klassi lõpetanud) noored mängijad.

____________________________________________

Jäta kindlasti laagrisse tulemata kui:

 • tunned end haiglasena
 • sul on palavik
 • keegi pereliikmetest on koroona tõttu eneseisolatsioonis.

 

Kui sa sel korral ei saa mingil põhjusel osaleda, siis kindlasti anna endast märku ülalpool märgitud e-posti teel (saadame edaspidi sinu meilile infot HNPO tegemiste kohta).

 

Kõigi mängijatega kohtumist ootama jäädes,

Harry Illak

HNPO peadirigent

 

 

 

Pressiteade: HNPO ja HKO Eesti Kultuuripäeval Minskis

Autor: harry | Kommentaare: 0

HKO, HNPO ja Marko Matvere Eesti kultuuripäeval Minskis 2019

HKO, HNPO ja Marko Matvere Eesti kultuuripäeval Minskis 2019

8-11. augustini 2019 külastasid Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester (HNPO) ja Harjumaa Keelpilliorkester (HKO) Valgevene Vabariiki. Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester ja Harjumaa Keelpilliorkester andsid kontserdi 10. augustil 2019 Valgevenes vähemusrahvaste festivali raames Eesti Kultuuripäeval Minski raekoja platsil.

Kokku esines sellel päeval 7 erinevat kollektiivi Eestist. Solistidena astusid üles Marko Matvere, Kelli Uustani ja Peeter Kaljumäe. Kuulajaid jätkus terveks pikaks päevaks, hinnanguliselt kolm tuhat.

Laval kõlas HNPO ja HKO ühendatud orkestri esituses teosed rahvamuusikast rokkini. Eesti heliloojatest oli esindatud Tõnis Kõrvitsa, Ott Kase, Raimond Valgre ning ansamblite Tornaado ja Metsatöll muusika. Suurt äratundmisrõõmu valmistas publikule tuntud Dunajevski meloodia filmist „Kolm musketäri“. Solistidena astusid üles Martin-Eero Kõressaar basskitarril ning Lauri Metus ja Marko Metus lauluga. Kulminatsiooniks oli ühisnumber koos Marko Matverega, kus esitati Raimond Valgre kirjutatud „Saaremaa valss“. Ühendatud orkestrit juhatasid Harry Illak, Lauri Metus, Olev Roosa ja Sirly Illak-Oluvere.

 

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester (HNPO) on projektorkester, mis loodi 1996. aastal noortele muusikutele, puhk- ja löökpilliõpilastele toreda orkestrimängu kogemuse saamiseks. Orkestri missiooniks on koos musitseerides jagada innustust pillimängu õppimiseks, soojust ja kirge muusika armastamiseks. Igale tahet omavale pillimängu õppivale noorele on koht orkestris oma oskuste võimetekohaseks rakendamiseks. Esimeste aastate toimetamisi ja tegemisi juhtis sisetunne, mille ajendil otsiti võimalusi kokku tulla. Mööda Harjumaad rännates harjutakse koos ületama raskusi ja tundma rõõmu kordaminekutest. Orkestriliikmete vahel on väljakujunenud kestev ja võimas ühtekuuluvustunne. Orkestri hea käekäigu eest vastutajad on dirigendid ja õpetajad: Harry Illak, Sirly Illak-Oluvere, Olev Roosa, Lauri Metus, Kalev Saar, Eda Jürisoo. Orkestri direktor ja mänedžer  on Kristiina Liivik, tema administreerivaks abiliseks Ruth Pääsuke. Alates 1996. aastast on HNPO on osavõtnud kõigist üld- ja noorte laulupidudest ja ka Harjumaa maakondlikest laulupidudest. Orkester on osalenud järgmistel sündmustel:

 • 1997. a. Musse Combo festivalil (Gotland, Rootsi) 2001. a.
 • Ledje-Smrum (Taani) 2002. a. Szombathely (Ungari) 2003. a.
 • Malgrat de Mar puhkpilliorkestrite festivalil (Hispaania) 2004. a.
 • Maailmamuusika festivalil Confolens (Prantsusmaa) 2005. a.
 • Kontsertreisil Islandisse 2011. a.
 • Praha puhkpilliorkestrite konkursil (Tšehhi) 2016. a.
 • Bratislavas noorte puhkpilliorkestrite konkursil (Slovakkia) 2017. a.
 • Kontsertreisil Ahvenamaal 2018. a.
 • 2019. a. hansapäevadel Pihkvas (Venemaa).

Orkester on korraldatud viis puhkpillimuusika festivalid Sauel 2009 „Mõte saab teoks“, 2011 „Puhu tuul“, 2014 „Tulgõ Kokko“, 2017 „Tormakas algus“ ja 2019 „Käes on jälle suvi“.

Harjumaa Keelpillorkester (HKO) loodi 2003. aastal ja tegutseb juba kuueteistkümnendat hooaega. Ühiseks musitseerimiseks kogunevad noored pillimängijad koos õpetajatega maakonna kolmeteistkümnest muusika-ja kunstidekoolist. Orkestril on kaks koosseisu: noorem ja põhikoosseis (esimeses mängivad lapsed I-IV klassini, põhikoosseisus V- VII klassini ja edasi ka peale muusikakooli lõpetamist). Esimene orkestri dirigent oli Hando Põldmäe. Koostööd on tehtud mitmete külalisdirigentidega: Taavi Kull, Riivo Jõgi, Jüri Ruut Kangur, Sirly Illak Oluvere, Harry Illak, Juan Jose . Praegu on dirigentideks Tekla Tappo ja Imre Rohuväli. Orkestri hooaeg algab igal aastal augustis toimuva laagriga ning kulmineerub kevadel kontserdiga, osalemisega festivalil või laulu ja tantsupeol. Ettevalmistava töö teevad maakonna koolides ära entusiastlikud õpetajad, tänu kellele lapsed orkestrisse jõuavad. Orkester on osalenud festivalidel Austrias, Tšehhis, Ungaris, Rootsis, Venemaal, Itaalias ja Prantsusmaal, kolmel aastal Pille Lille organiseeritud klassikalise muusika päevadel Tallinnas, J. Paku festivalil Rakveres.

Nii HNPO kui ka HNK mängijad osalevad lisaks ka Harjumaa Sümfooniaorkestri koosseisus.

Orkestrid tänavad toetuse eest Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapitali, Kultuurkapitali Harjumaa-, Pärnumaa-, Ida-Virumaa Ekspertgruppi, Saue Valda, Loksa linna, Kose Pasunakoori ja kõiki lapsevanemaid.

 

 

 

 

Eelmised postitused

 

Toetajad